Xilinx XC40150XVBG560-09C
XC40150XVBG560-09C picture photo
Mfg. Part Number
XC40150XVBG560-09C
Brief Description
XILINX IC XC40150XVBG560-09C Available
Datasheet Download
XC40150XVBG560-09C.pdf
Availability of XC40150XVBG560-09C
QUANTITY
XC40150XVBG560-09C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC40150XVBG560-09C
Internal Part NumberEIS-XC40150XVBG560-09C
Delivery TimeIn stock, ship XC40150XVBG560-09CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC4000XLA/XV Field Programmable Gate Arrays
SeriesXC40150XV
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC40150XVBG560-09C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC40150XVBG560-09C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC4000XLA/XV Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC4000XLA/XV Family
Related LinksXC40150XV, XC40150XVBG560-09C Datasheet, Xilinx Distributor
XC40150XVBG560-09C Details Description
Related parts for XC40150XVBG560-09C
IC INVERTER GATE SGL 5-DSBGA datasheet.pdf
BASIC STAMP 2SX INTERPRETER CHIP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GDT 250V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 10A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PS 24V 10W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1A DO214AC datasheet.pdf