Xilinx XC40200XV-08BG560I
XC40200XV-08BG560I picture photo
Mfg. Part Number
XC40200XV-08BG560I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XC40200XV-08BG560I.pdf
Availability of XC40200XV-08BG560I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC40200XV-08BG560I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC40200XV-08BG560I
Internal Part NumberEIS-XC40200XV-08BG560I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC40200XV-08BG560IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000XV Family 200K Gates 16758 Cells 0.25um Technology 2.5V 560-Pin Metal BGA
SeriesXC40200XV
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA-560
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC40200XV-08BG560I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC40200XV-08BG560I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC40200XV, XC40200XV-08BG560I Datasheet, Xilinx Distributor
XC40200XV-08BG560I Details Description
Related parts for XC40200XV-08BG560I
IC MOD QUAD 2.7GHZ 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SSMINI3 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.08A 290 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf