Xilinx XC4020XLA-08PQG240I
XC4020XLA-08PQG240I picture photo
Mfg. Part Number
XC4020XLA-08PQG240I
Datasheet Download
XC4020XLA-08PQG240I.pdf
Availability of XC4020XLA-08PQG240I
QUANTITY
XC4020XLA-08PQG240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4020XLA-08PQG240I
Internal Part NumberEIS-XC4020XLA-08PQG240I
Delivery TimeIn stock, ship XC4020XLA-08PQG240IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000XLA Family 20K Gates 1862 Cells 263MHz 0.35um Technology 3.3V 240-Pin PQFP
SeriesXC4020XLA-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePQFP-240
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4020XLA-08PQG240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4020XLA-08PQG240I
Related LinksXC4020XLA, XC4020XLA-08PQG240I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4020XLA-08PQG240I Details Description
Related parts for XC4020XLA-08PQG240I
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 97.2VWM 173VC 1.5KE datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR 11C 11#16 FR SKT RECP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf