Xilinx XC4025XL-07HQ240I
XC4025XL-07HQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XC4025XL-07HQ240I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 193 I/O 240QFP
Datasheet Download
XC4025XL-07HQ240I.pdf
Availability of XC4025XL-07HQ240I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4025XL-07HQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4025XL-07HQ240I
Internal Part NumberEIS-XC4025XL-07HQ240I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4025XL-07HQ240IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4025XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4025XL-07HQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4025XL-07HQ240I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4025XL, XC4025XL-07HQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4025XL-07HQ240I Details Description
Related parts for XC4025XL-07HQ240I
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW ALF2 datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN MALE M12 5POS RA PCB datasheet.pdf
FUSE 13A 240V FST BRITISH BS IEC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf