Xilinx XC4305-4PQ100I
XC4305-4PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC4305-4PQ100I
Brief Description
Field Programmable Gate Array, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC4305-4PQ100I.pdf
Availability of XC4305-4PQ100I
QUANTITY
XC4305-4PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4305-4PQ100I
Internal Part NumberEIS-XC4305-4PQ100I
Delivery TimeIn stock, ship XC4305-4PQ100I today
SeriesXC4305-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4305-4PQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4305-4PQ100I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4305-, XC4305-4PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4305-4PQ100I Details Description
Related parts for XC4305-4PQ100I
PC BOARD .1" STD HORIZ GRID datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 120K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 0.98" WHT/BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE PIN datasheet.pdf