Xilinx XC4VFX12-11FFG668CS1
XC4VFX12-11FFG668CS1 picture photo
Mfg. Part Number
XC4VFX12-11FFG668CS1
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 1181MHz, 12312-Cell, CMOS, PBGA668 IC
Datasheet Download
XC4VFX12-11FFG668CS1.pdf
Availability of XC4VFX12-11FFG668CS1
QUANTITY
XC4VFX12-11FFG668CS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VFX12-11FFG668CS1
Internal Part NumberEIS-XC4VFX12-11FFG668CS1
Delivery TimeIn stock, ship XC4VFX12-11FFG668CS1 today
SeriesXC4VFX12-11
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals668
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)250
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC4VFX12-11FF668CS1-1104167064
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VFX12-11FFG668CS1
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VFX12-11FFG668CS1
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VFX12-1, XC4VFX12-11FFG668CS1 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VFX12-11FFG668CS1 Details Description
Related parts for XC4VFX12-11FFG668CS1
RES SMD 23.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.01UH 3.4A 11 MOHM datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
BOARD EVAL ISPXPGA PAC PMGR 1208 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 5KV N2200 DISK datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 120NS 64FBGA datasheet.pdf
SCR 1200V 1420A E-PUK datasheet.pdf
RES 4.87M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf