Xilinx XC4VFX12-12SFG363CS1
XC4VFX12-12SFG363CS1 picture photo
Mfg. Part Number
XC4VFX12-12SFG363CS1
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 1181MHz, 12312-Cell, CMOS, PBGA363 IC
Datasheet Download
XC4VFX12-12SFG363CS1.pdf
Availability of XC4VFX12-12SFG363CS1
QUANTITY
XC4VFX12-12SFG363CS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VFX12-12SFG363CS1
Internal Part NumberEIS-XC4VFX12-12SFG363CS1
Delivery TimeIn stock, ship XC4VFX12-12SFG363CS1 today
SeriesXC4VFX12-12
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals363
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeFBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC4VFX12-12SF363CS1-1104167074
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VFX12-12SFG363CS1
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VFX12-12SFG363CS1
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VFX12-1, XC4VFX12-12SFG363CS1 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VFX12-12SFG363CS1 Details Description
Related parts for XC4VFX12-12SFG363CS1
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
BNC MALE/MICROGRAB RG174/U 36" datasheet.pdf
FERRITE BEAD 22 OHM 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BVZF 7.62/06/180 SN BK datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
MINITEK PWR3.0 REC TERM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1.5W 1218 datasheet.pdf