Xilinx XC4VFX12-12SFG363I
XC4VFX12-12SFG363I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VFX12-12SFG363I
Brief Description
XILINX IC XC4VFX12-12SFG363I Available
Datasheet Download
XC4VFX12-12SFG363I.pdf
Availability of XC4VFX12-12SFG363I
QUANTITY
XC4VFX12-12SFG363I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VFX12-12SFG363I
Internal Part NumberEIS-XC4VFX12-12SFG363I
Delivery TimeIn stock, ship XC4VFX12-12SFG363IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-4 FX Family 12312 Cells 90nm Technology 1.2V 363-Pin FCBGA
SeriesXC4VFX12-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-363
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VFX12-12SFG363I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VFX12-12SFG363I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VFX12-, XC4VFX12-12SFG363I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VFX12-12SFG363I Details Description
Related parts for XC4VFX12-12SFG363I
AC/DC CONVERTER 48V 45W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 34POS DL ROW T/H datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SNAP MOM SPDT 10A QC 125V datasheet.pdf
RES 392 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf