Xilinx XC4VLX100-10FFG1513IS2
XC4VLX100-10FFG1513IS2 picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX100-10FFG1513IS2
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 1028MHz, 110592-Cell, CMOS, PBGA1513 IC
Datasheet Download
XC4VLX100-10FFG1513IS2.pdf
Availability of XC4VLX100-10FFG1513IS2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VLX100-10FFG1513IS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX100-10FFG1513IS2
Internal Part NumberEIS-XC4VLX100-10FFG1513IS2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX100-10FFG1513IS2 today
SeriesXC4VLX100-10
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals1513
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)245
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC4VLX100-10FF1513IS2-1104167135
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX100-10FFG1513IS2
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX100-10FFG1513IS2
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VLX100-1, XC4VLX100-10FFG1513IS2 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX100-10FFG1513IS2 Details Description
Related parts for XC4VLX100-10FFG1513IS2
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 37.9KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
INSERT MALE 4+8POS+1GND SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W SMBJ datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 100MA SC88 datasheet.pdf