Xilinx XC4VLX100-11FFG1516C
XC4VLX100-11FFG1516C picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX100-11FFG1516C
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC4VLX100-11FFG1516C.pdf
Availability of XC4VLX100-11FFG1516C
QUANTITY
XC4VLX100-11FFG1516C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX100-11FFG1516C
Internal Part NumberEIS-XC4VLX100-11FFG1516C
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX100-11FFG1516CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex-4 FPGA
SeriesXC4VLX100-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX100-11FFG1516C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX100-11FFG1516C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX100-, XC4VLX100-11FFG1516C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX100-11FFG1516C Details Description
Related parts for XC4VLX100-11FFG1516C
SHUNT .200 C/P LP 2 POS 30AU datasheet.pdf
MULTIPLEXER QUAD 2IN HS 16TSSOP datasheet.pdf
BRACKET MOUNTNG M18 PROXY SENSRS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44-VTLA datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf