Xilinx XC4VLX100-12FFG1513I
XC4VLX100-12FFG1513I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX100-12FFG1513I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC4VLX100-12FFG1513I.pdf
Availability of XC4VLX100-12FFG1513I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VLX100-12FFG1513I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX100-12FFG1513I
Internal Part NumberEIS-XC4VLX100-12FFG1513I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX100-12FFG1513IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-4 LX Family 110592 Cells 90nm Technology 1.2V 1513-Pin FCBGA
SeriesXC4VLX100-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-1513
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX100-12FFG1513I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX100-12FFG1513I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX100-, XC4VLX100-12FFG1513I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX100-12FFG1513I Details Description
Related parts for XC4VLX100-12FFG1513I
DSUB CRIMP CONTACT PIN datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 250MA 570 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 15UF 25V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 160MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf