Xilinx XC4VLX25S-10FG363C
XC4VLX25S-10FG363C picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX25S-10FG363C
Brief Description
XILINX IC XC4VLX25S-10FG363C Available
Datasheet Download
XC4VLX25S-10FG363C.pdf
Availability of XC4VLX25S-10FG363C
QUANTITY
XC4VLX25S-10FG363C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX25S-10FG363C
Internal Part NumberEIS-XC4VLX25S-10FG363C
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX25S-10FG363CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex-4 FPGA
SeriesXC4VLX25S
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX25S-10FG363C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX25S-10FG363C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX25S, XC4VLX25S-10FG363C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX25S-10FG363C Details Description
Related parts for XC4VLX25S-10FG363C
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 3A 190 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 9POS 24-22 AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 189K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf