Xilinx XC4VLX40-10FF1016C
XC4VLX40-10FF1016C picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX40-10FF1016C
Brief Description
IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC4VLX40-10FF1016C.pdf
Availability of XC4VLX40-10FF1016C
QUANTITY
XC4VLX40-10FF1016C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX40-10FF1016C
Internal Part NumberEIS-XC4VLX40-10FF1016C
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX40-10FF1016CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex-4 FPGA
SeriesXC4VLX40-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX40-10FF1016C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX40-10FF1016C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX40-, XC4VLX40-10FF1016C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX40-10FF1016C Details Description
Related parts for XC4VLX40-10FF1016C
FIXED IND 100MH 5A 640 MOHM CHAS datasheet.pdf
DAC 8BIT SGL SPI/VREF 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 120MA 17.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN FEMALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf