Xilinx XC4VLX60-10FFGG668I
XC4VLX60-10FFGG668I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX60-10FFGG668I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC4VLX60-10FFGG668I.pdf
Availability of XC4VLX60-10FFGG668I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VLX60-10FFGG668I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX60-10FFGG668I
Internal Part NumberEIS-XC4VLX60-10FFGG668I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX60-10FFGG668IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsVirtex-4 FPGA
SeriesXC4VLX60-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX60-10FFGG668I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX60-10FFGG668I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX60-, XC4VLX60-10FFGG668I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX60-10FFGG668I Details Description
Related parts for XC4VLX60-10FFGG668I
IDC CABLE - MSC10K/MC10G/MPL10K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
SW 1NC 1NO SPDT SNAP ACTION 125V datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPED 34POS datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 2% 0.225W 2208 datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 3.7K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 15C BRAID 300V datasheet.pdf