Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B153KB8SFNC
CL10B153KB8SFNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B153KB8SFNC
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B153KB8SFNC.pdf
Availability of CL10B153KB8SFNC
QUANTITY
CL10B153KB8SFNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B153KB8SFNC
Internal Part NumberEIS-CL10B153KB8SFNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSoft Termination MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B153KB8SFNC
Related LinksCL10B15, CL10B153KB8SFNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B153KB8SFNC Details Description
Related parts for CL10B153KB8SFNC
OSC XO 20.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
IC STEREO AUD DAC W/USB 32-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR SPST NC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 13 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MINIFITJRHDR VT DR W/PGS 20POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf