Xilinx XC4VLX80-12SF363I
XC4VLX80-12SF363I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX80-12SF363I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC4VLX80-12SF363I Available
Datasheet Download
XC4VLX80-12SF363I.pdf
Availability of XC4VLX80-12SF363I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VLX80-12SF363I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX80-12SF363I
Internal Part NumberEIS-XC4VLX80-12SF363I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX80-12SF363IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-4 LX Family 80640 Cells 90nm Technology 1.2V 363-Pin FCBGA
SeriesXC4VLX80-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-363
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX80-12SF363I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX80-12SF363I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VLX80, XC4VLX80-12SF363I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX80-12SF363I Details Description
Related parts for XC4VLX80-12SF363I
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16TQFN datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf