Xilinx XC5204-5PQG100C
XC5204-5PQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC5204-5PQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 120 CLBs, 4000 Gates, 83MHz, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC5204-5PQG100C.pdf
Availability of XC5204-5PQG100C
QUANTITY
XC5204-5PQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5204-5PQG100C
Internal Part NumberEIS-XC5204-5PQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC5204-5PQG100C today
SeriesXC5204-5
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs120
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature120 CLBS, 4000 GATES
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)245
Combinatorial Delay of a CLB-Max4.6 ns
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC5204-5PQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5204-5PQG100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC5204-, XC5204-5PQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC5204-5PQG100C Details Description
Related parts for XC5204-5PQG100C
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
3.96MM BKWY CUSHDR SRDW/VD datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 32V 14A 450W datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 0.4W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 39A TO220-3 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MICRO 21C P 3" WHT JACKP NI datasheet.pdf
LED COB WHT 2700K 2STEP 90CRI datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf