Xilinx XC5206-6PQ208C
XC5206-6PQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XC5206-6PQ208C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC5206-6PQ208C.pdf
Availability of XC5206-6PQ208C
QUANTITY
XC5206-6PQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5206-6PQ208C
Internal Part NumberEIS-XC5206-6PQ208C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC5206-6PQ208C today.
SeriesXC5206-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC5206-6PQ208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5206-6PQ208C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC5206-, XC5206-6PQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC5206-6PQ208C Details Description
Related parts for XC5206-6PQ208C
CONN HEADER VERT 10POS .100 TIN datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 250W OUT datasheet.pdf
IC FPGA 84 I/O 132QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TIP SCREWDRIVER 1/32" 600F datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf