Xilinx XC5206-6VQ100I
XC5206-6VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC5206-6VQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC5206-6VQ100I Available
Datasheet Download
XC5206-6VQ100I.pdf
Availability of XC5206-6VQ100I
QUANTITY
XC5206-6VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5206-6VQ100I
Internal Part NumberEIS-XC5206-6VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC5206-6VQ100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC5200 Family 10K Gates 784 Cells 83MHz 0.5um Technology 5V 100-Pin VTQFP
SeriesXC5206-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeVTQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC5206-6VQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5206-6VQ100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryFPGA XC5200 Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type FPGA XC5200 Family
Related LinksXC5206-, XC5206-6VQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC5206-6VQ100I Details Description
Related parts for XC5206-6VQ100I
DIODE ARRAY SCHOTTKY 300V TO247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 75MA SNT6A datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf