Xilinx XC5406-4PQ100I
XC5406-4PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC5406-4PQ100I
Brief Description
Field Programmable Gate Array, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC5406-4PQ100I.pdf
Availability of XC5406-4PQ100I
QUANTITY
XC5406-4PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5406-4PQ100I
Internal Part NumberEIS-XC5406-4PQ100I
Delivery TimeIn stock, ship XC5406-4PQ100I today
SeriesXC5406-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC5406-4PQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5406-4PQ100I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC5406-, XC5406-4PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC5406-4PQ100I Details Description
Related parts for XC5406-4PQ100I
RES SMD 47K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W SNGL 5V OUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 26A SMP-FD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf