Xilinx XC5VFX100T-3FFV1738C
XC5VFX100T-3FFV1738C picture photo
Mfg. Part Number
XC5VFX100T-3FFV1738C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 102400-Cell, PBGA1738 IC
Datasheet Download
XC5VFX100T-3FFV1738C.pdf
Availability of XC5VFX100T-3FFV1738C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC5VFX100T-3FFV1738C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5VFX100T-3FFV1738C
Internal Part NumberEIS-XC5VFX100T-3FFV1738C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC5VFX100T-3FFV1738C today
SeriesXC5VFX100T-
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code-
Number of CLBs8000
Number of Terminals1738
Technology-
Feature8000 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width42.5 mm
Length42.5 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max0.67 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC5VFX100T-3FFV1738C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5VFX100T-3FFV1738C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC5VFX100T, XC5VFX100T-3FFV1738C Datasheet, Xilinx Distributor
XC5VFX100T-3FFV1738C Details Description
Related parts for XC5VFX100T-3FFV1738C
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR SGL 6SON datasheet.pdf
CA 62.5 12F OFNP MPO datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
IMPELLER 190X70MM 115VAC datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
ER 5C 5#12 SKT PLUG datasheet.pdf
MPPS Miniature Package Power Solutions DUAL 30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf