Torex Semiconductor Ltd XC6108N19BGR-G
XC6108N19BGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108N19BGR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.9V 4-USP
Datasheet Download
XC6108N19BGR-G.pdf
Availability of XC6108N19BGR-G
QUANTITY
XC6108N19BGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108N19BGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108N19BGR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.9V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-USP (1.2x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108N19BGR-G
Related LinksXC6108N, XC6108N19BGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108N19BGR-G Details Description
Related parts for XC6108N19BGR-G
FUSE CERAMIC 315MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC TIMER WATCHDOG SOT23-8 datasheet.pdf
OSC 98.304MHZ SMD datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A 3DFN datasheet.pdf