Torex Semiconductor Ltd XC6108N28CGR-G
XC6108N28CGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108N28CGR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 2.8V 4-USP
Datasheet Download
XC6108N28CGR-G.pdf
Availability of XC6108N28CGR-G
QUANTITY
XC6108N28CGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108N28CGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108N28CGR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-USP (1.2x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108N28CGR-G
Related LinksXC6108N, XC6108N28CGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108N28CGR-G Details Description
Related parts for XC6108N28CGR-G
IC REG CHARGE PUMP 5V 50MA 8MSOP datasheet.pdf
RES 174 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 909 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf