Torex Semiconductor Ltd XC6108N35CGR-G
XC6108N35CGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108N35CGR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 3.5V 4-USP
Datasheet Download
XC6108N35CGR-G.pdf
Availability of XC6108N35CGR-G
QUANTITY
XC6108N35CGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108N35CGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108N35CGR-G
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108N35CGR-G
Related LinksXC6108N, XC6108N35CGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108N35CGR-G Details Description
Related parts for XC6108N35CGR-G
FIXED IND 125UH 2.75A 120 MOHM datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 500' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE 277V SAFE HAZ UL913 .200A datasheet.pdf