Torex Semiconductor Ltd XC6108N44CGR-G
XC6108N44CGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108N44CGR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 4.4V 4-USP
Datasheet Download
XC6108N44CGR-G.pdf
Availability of XC6108N44CGR-G
QUANTITY
XC6108N44CGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108N44CGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108N44CGR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-USP (1.2x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108N44CGR-G
Related LinksXC6108N, XC6108N44CGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108N44CGR-G Details Description
Related parts for XC6108N44CGR-G
CONNECTOR IVS DATA datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 5PC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
ICL 2 OHM 20% 12A 21MM datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 350MA 810 MOHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32DIP datasheet.pdf
KK RPC 156 HDR ASSY FL RA 11CKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf