Torex Semiconductor Ltd XC6119N40A7R-G
XC6119N40A7R-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119N40A7R-G
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 4.0V 4-USPN
Datasheet Download
XC6119N40A7R-G.pdf
Availability of XC6119N40A7R-G
QUANTITY
XC6119N40A7R-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119N40A7R-G
Internal Part NumberEIS-XC6119N40A7R-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN
Supplier Device Package4-USPN (0.90x1.2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119N40A7R-G
Related LinksXC6119N, XC6119N40A7R-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119N40A7R-G Details Description
Related parts for XC6119N40A7R-G
VENT AIR AND MOISTURE datasheet.pdf
IC EPROM UV 4MBIT 150NS 32CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R 2-DIP datasheet.pdf
OSC VCXO 20.604396MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf