Torex Semiconductor Ltd XC6120C172NR-G
XC6120C172NR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6120C172NR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.7V SSOT24-4
Datasheet Download
XC6120C172NR-G.pdf
Availability of XC6120C172NR-G
QUANTITY
XC6120C172NR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6120C172NR-G
Internal Part NumberEIS-XC6120C172NR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6120C172NR-G
Related LinksXC6120C, XC6120C172NR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6120C172NR-G Details Description
Related parts for XC6120C172NR-G
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
TIMER 6 DIGIT 4.0" 120VAC RED datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 775MA 210 MOHM datasheet.pdf
ICON WHEEL LABEL GREEN datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 4V T/H datasheet.pdf