Torex Semiconductor Ltd XC6121A232MG-G
XC6121A232MG-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121A232MG-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6121A232MG-G.pdf
Availability of XC6121A232MG-G
QUANTITY
XC6121A232MG-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121A232MG-G
Internal Part NumberEIS-XC6121A232MG-G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWatchdog Circuit
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout50 ms Typical
Voltage - Threshold3.2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121A232MG-G
Related LinksXC6121A, XC6121A232MG-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121A232MG-G Details Description
Related parts for XC6121A232MG-G
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS 1MM SLD datasheet.pdf
IC DVR LCD BKLT INVERTER 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.9A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 1.27MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 8V 20% datasheet.pdf