Torex Semiconductor Ltd XC6121A235MG-G
XC6121A235MG-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121A235MG-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6121A235MG-G.pdf
Availability of XC6121A235MG-G
QUANTITY
XC6121A235MG-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121A235MG-G
Internal Part NumberEIS-XC6121A235MG-G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWatchdog Circuit
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout50 ms Typical
Voltage - Threshold3.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121A235MG-G
Related LinksXC6121A, XC6121A235MG-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121A235MG-G Details Description
Related parts for XC6121A235MG-G
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 13A 7 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH LEVER 11A SPDT .187 QC datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 15.11MM datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf