Torex Semiconductor Ltd XC6121A238ER-G
XC6121A238ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121A238ER-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6121A238ER-G.pdf
Availability of XC6121A238ER-G
QUANTITY
XC6121A238ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121A238ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6121A238ER-G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWatchdog Circuit
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout50 ms Typical
Voltage - Threshold3.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121A238ER-G
Related LinksXC6121A, XC6121A238ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121A238ER-G Details Description
Related parts for XC6121A238ER-G
IC UNIV BUS DVR 20BIT 56TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCO 1650-1850MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 40 OLIVE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 11.3M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf