Amphenol Aerospace Operations D38999/20MD19JC-LC
D38999/20MD19JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MD19JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20MD19JC-LC.pdf
Availability of D38999/20MD19JC-LC
QUANTITY
D38999/20MD19JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MD19JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MD19JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MD19JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MD19JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MD19JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20MD19JC-LC
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC M-LVDS LINE DVR/RCVR 14-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
ENCODER 11MM ROTARY TOP ADJUST datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC K OS 750W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 1400UF 40V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 20A datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf