Torex Semiconductor Ltd XC6121D317ER-G
XC6121D317ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121D317ER-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6121D317ER-G.pdf
Availability of XC6121D317ER-G
QUANTITY
XC6121D317ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121D317ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6121D317ER-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWatchdog Circuit
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Typical
Voltage - Threshold1.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121D317ER-G
Related LinksXC6121D, XC6121D317ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121D317ER-G Details Description
Related parts for XC6121D317ER-G
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 32POS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.15A 150 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf