Torex Semiconductor Ltd XC6121E639ER-G
XC6121E639ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6121E639ER-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6121E639ER-G.pdf
Availability of XC6121E639ER-G
QUANTITY
XC6121E639ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6121E639ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6121E639ER-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWatchdog Circuit
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1.6 s Typical
Voltage - Threshold3.9V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6121E639ER-G
Related LinksXC6121E, XC6121E639ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6121E639ER-G Details Description
Related parts for XC6121E639ER-G
LED DISP 1DIG .30" 7SEG 470NM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ADC 12BIT 4CHAN 1MSPS 10-MSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 1012 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 800 MOHM datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf