FFF HW18705200J0G
HW18705200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW18705200J0G
Brief Description
500 TB SPR PLU WF DOWN
Datasheet Download
HW18705200J0G.pdf
Availability of HW18705200J0G
QUANTITY
HW18705200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW18705200J0G
Internal Part NumberEIS-HW18705200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,000
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW18705200J0G
Related LinksHW1870, HW18705200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW18705200J0G Details Description
Related parts for HW18705200J0G
CONN D-SUB PLUG 25POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
SW PIANO DIP SPST 2 POS UNSEALD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
MAGNET SECTON BRACKET NEODIM 248 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2 UF 5% 250VDC datasheet.pdf