Torex Semiconductor Ltd XC6124C240MG-G
XC6124C240MG-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6124C240MG-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6124C240MG-G.pdf
Availability of XC6124C240MG-G
QUANTITY
XC6124C240MG-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6124C240MG-G
Internal Part NumberEIS-XC6124C240MG-G
ResetActive Low
Reset Timeout50 ms Typical
Voltage - Threshold4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6124C240MG-G
Related LinksXC6124C, XC6124C240MG-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6124C240MG-G Details Description
Related parts for XC6124C240MG-G
IC SW DUAL VIDEO BIDIRECT 16SOIC datasheet.pdf
CBL SMA STR PLUG-JACK RG58 24" datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 12A TO-220FP datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.76A 110 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.84A 44 MOHM TH datasheet.pdf
HIGH SECURITY KEYLOCK/SOLDER LUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf