Torex Semiconductor Ltd XC6124F731ER-G
XC6124F731ER-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6124F731ER-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER 6-USP
Datasheet Download
XC6124F731ER-G.pdf
Availability of XC6124F731ER-G
QUANTITY
XC6124F731ER-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6124F731ER-G
Internal Part NumberEIS-XC6124F731ER-G
ResetActive Low
Reset Timeout800 ms Typical
Voltage - Threshold3.1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-USP (1.8x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6124F731ER-G
Related LinksXC6124F, XC6124F731ER-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6124F731ER-G Details Description
Related parts for XC6124F731ER-G
FIXED IND 100UH 3.2A 190 MOHM datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0603 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 250NS 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.039 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN PLUG 200POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
508 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf