Xilinx XC6SLX100-2FG484C
XC6SLX100-2FG484C picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX100-2FG484C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 326 I/O 484FBGA
Datasheet Download
XC6SLX100-2FG484C.pdf
Availability of XC6SLX100-2FG484C
QUANTITY
XC6SLX100-2FG484C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX100-2FG484C
Internal Part NumberEIS-XC6SLX100-2FG484C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationFG(G) and BG(G) Wire Bond 25/Jan/2013
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSpartan® 6 LX
Number of LABs/CLBs7911
Number of Logic Elements/Cells101261
Total RAM Bits4939776
Number of I/O326
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6SLX100-2FG484C
Related LinksXC6SLX10, XC6SLX100-2FG484C Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX100-2FG484C Details Description
Related parts for XC6SLX100-2FG484C
CAP TANT 47UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ 14SO datasheet.pdf
FUSE 6A 500V 14X51MM UL datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 465MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE10 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 2 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LOW PROFILE, 4 POLE/10 AMP, WC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
33UF 50V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf