Xilinx XC6SLX100-3CS484Q
XC6SLX100-3CS484Q picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX100-3CS484Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array IC
Datasheet Download
XC6SLX100-3CS484Q.pdf
Availability of XC6SLX100-3CS484Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC6SLX100-3CS484Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX100-3CS484Q
Internal Part NumberEIS-XC6SLX100-3CS484Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC6SLX100-3CS484Q today
SeriesXC6SLX100
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)240
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC6SLX100-3CSG484Q-1157844505
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC6SLX100-3CS484Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XC6SLX100-3CS484Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC6SLX10, XC6SLX100-3CS484Q Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX100-3CS484Q Details Description
Related parts for XC6SLX100-3CS484Q
IC RTC PHANTOM PAR 34-PCM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 575.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
VARISTOR 420V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf