Xilinx XC6SLX45-3CSG484I
XC6SLX45-3CSG484I picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX45-3CSG484I
Brief Description
IC FPGA 320 I/O 484CSPBGA
Datasheet Download
XC6SLX45-3CSG484I.pdf
Availability of XC6SLX45-3CSG484I
QUANTITY
XC6SLX45-3CSG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX45-3CSG484I
Internal Part NumberEIS-XC6SLX45-3CSG484I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationFG(G) and BG(G) Wire Bond 25/Jan/2013
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSpartan® 6 LX
Number of LABs/CLBs3411
Number of Logic Elements/Cells43661
Total RAM Bits2138112
Number of I/O320
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case484-FBGA, CSPBGA
Supplier Device Package484-CSPBGA (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6SLX45-3CSG484I
Related LinksXC6SLX45, XC6SLX45-3CSG484I Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX45-3CSG484I Details Description
Related parts for XC6SLX45-3CSG484I
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 120KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT223 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
D SUB FE ANG 3W3C_SMC_50 W_PL3_A datasheet.pdf