Xilinx XC6SLX45-N3CSG324I
XC6SLX45-N3CSG324I picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX45-N3CSG324I
Brief Description
IC FPGA 218 I/O 324CSPBGA
Datasheet Download
XC6SLX45-N3CSG324I.pdf
Availability of XC6SLX45-N3CSG324I
QUANTITY
XC6SLX45-N3CSG324I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX45-N3CSG324I
Internal Part NumberEIS-XC6SLX45-N3CSG324I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package126
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSpartan® 6 LX
Number of LABs/CLBs3411
Number of Logic Elements/Cells43661
Total RAM Bits2138112
Number of I/O218
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case324-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package324-CSPBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6SLX45-N3CSG324I
Related LinksXC6SLX45-, XC6SLX45-N3CSG324I Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX45-N3CSG324I Details Description
Related parts for XC6SLX45-N3CSG324I
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODEM RJ-11 V.34 SRL DATA datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 3V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 9W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
BCZ 3.81/05/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
TVS DIODE 10.5VWM 19VC DO220AA datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
RELAY SSR 530VAC/50A DC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf