Xilinx XC6SLX75T-N3CSG484C
XC6SLX75T-N3CSG484C picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX75T-N3CSG484C
Brief Description
IC FPGA 292 I/O 484CSPBGA
Datasheet Download
XC6SLX75T-N3CSG484C.pdf
Availability of XC6SLX75T-N3CSG484C
QUANTITY
XC6SLX75T-N3CSG484C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX75T-N3CSG484C
Internal Part NumberEIS-XC6SLX75T-N3CSG484C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationFG(G) and BG(G) Wire Bond 25/Jan/2013
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSpartan® 6 LXT
Number of LABs/CLBs5831
Number of Logic Elements/Cells74637
Total RAM Bits3170304
Number of I/O292
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-FBGA, CSPBGA
Supplier Device Package484-CSPBGA (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6SLX75T-N3CSG484C
Related LinksXC6SLX75T, XC6SLX75T-N3CSG484C Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX75T-N3CSG484C Details Description
Related parts for XC6SLX75T-N3CSG484C
RELAY SOFTSTART 120V 50A AC OUT datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
JUMPER/CONTACT datasheet.pdf
AB 2C 2#12 PIN PLUG datasheet.pdf
Full-Feature −48 V Hot Swap Controller IC datasheet.pdf