Xilinx XC6VLX75T-1FFG484C
XC6VLX75T-1FFG484C picture photo
Mfg. Part Number
XC6VLX75T-1FFG484C
Brief Description
IC FPGA 240 I/O 484FCBGA
Datasheet Download
XC6VLX75T-1FFG484C.pdf
Availability of XC6VLX75T-1FFG484C
QUANTITY
XC6VLX75T-1FFG484C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6VLX75T-1FFG484C
Internal Part NumberEIS-XC6VLX75T-1FFG484C
Standard Package60
SeriesVirtex® 6 LXT
Number of LABs/CLBs5820
Number of Logic Elements/Cells74496
Total RAM Bits5750784
Number of I/O240
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.05 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6VLX75T-1FFG484C
Related LinksXC6VLX75T, XC6VLX75T-1FFG484C Datasheet, Xilinx Distributor
XC6VLX75T-1FFG484C Details Description
Related parts for XC6VLX75T-1FFG484C
HEADER OPEN TURRETT .900 64POS datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 T/H datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf