Xilinx XC6VLX75T-2FFG784I
XC6VLX75T-2FFG784I picture photo
Mfg. Part Number
XC6VLX75T-2FFG784I
Brief Description
IC FPGA 360 I/O 784FCBGA
Datasheet Download
XC6VLX75T-2FFG784I.pdf
Availability of XC6VLX75T-2FFG784I
QUANTITY
XC6VLX75T-2FFG784I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6VLX75T-2FFG784I
Internal Part NumberEIS-XC6VLX75T-2FFG784I
PCN Assembly/OriginSubstrate Supplier Addition 03/Nov/2014
Standard Package1
SeriesVirtex® 6 LXT
Number of LABs/CLBs5820
Number of Logic Elements/Cells74496
Total RAM Bits5750784
Number of I/O360
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.05 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case784-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package784-FCBGA (29x29)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6VLX75T-2FFG784I
Related LinksXC6VLX75T, XC6VLX75T-2FFG784I Datasheet, Xilinx Distributor
XC6VLX75T-2FFG784I Details Description
Related parts for XC6VLX75T-2FFG784I
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 15A TO220AC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO41 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 10.16MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 0.8MM PCB datasheet.pdf
Crystal 30.7200MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 0.115 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf