Xilinx XC6VSX475T-1LFF1156I
XC6VSX475T-1LFF1156I picture photo
Mfg. Part Number
XC6VSX475T-1LFF1156I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array IC
Datasheet Download
XC6VSX475T-1LFF1156I.pdf
Availability of XC6VSX475T-1LFF1156I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC6VSX475T-1LFF1156I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6VSX475T-1LFF1156I
Internal Part NumberEIS-XC6VSX475T-1LFF1156I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC6VSX475T-1LFF1156I today
SeriesXC6VSX475T-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC6VSX475T-1LFFG1156I-1310537237
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC6VSX475T-1LFF1156I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC6VSX475T-1LFF1156I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC6VSX475T, XC6VSX475T-1LFF1156I Datasheet, Xilinx Distributor
XC6VSX475T-1LFF1156I Details Description
Related parts for XC6VSX475T-1LFF1156I
TRANS PNP 80V 3A TO-220F datasheet.pdf
IC SWITCH BYPASS 1.65-3.6V 8MSOP datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 16POS 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FUMECUBE MAX 120V 38MM ARM KIT datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf