Xilinx XC7236-25WC44I
XC7236-25WC44I picture photo
Mfg. Part Number
XC7236-25WC44I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
UV PLD, 40ns, 36-Cell, CMOS, CQCC44 IC
Datasheet Download
XC7236-25WC44I.pdf
Availability of XC7236-25WC44I
QUANTITY
XC7236-25WC44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7236-25WC44I
Internal Part NumberEIS-XC7236-25WC44I
Delivery TimeIn stock, ship XC7236-25WC44I today
SeriesXC7236-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 30 I/O
Package CodeWQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER, WINDOW Meter
Surface MountYES
Width16.51 mm
Length16.51 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7236-25WC44I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7236-25WC44I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7236-, XC7236-25WC44I Datasheet, Xilinx Distributor
XC7236-25WC44I Details Description
Related parts for XC7236-25WC44I
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 41POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 25A TO-3 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A TO263AB datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
PIN MICRO .155"L SOLDER MNT SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES SMD 2.67KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT DEMO KEYFOB SI4355 RX 915MHZ datasheet.pdf