Xilinx XC7272A-25WC84I
XC7272A-25WC84I picture photo
Mfg. Part Number
XC7272A-25WC84I
Brief Description
UV PLD, 40ns, 72-Cell, CMOS, CQCC84 IC
Datasheet Download
XC7272A-25WC84I.pdf
Availability of XC7272A-25WC84I
QUANTITY
XC7272A-25WC84I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7272A-25WC84I
Internal Part NumberEIS-XC7272A-25WC84I
Delivery TimeIn stock, ship XC7272A-25WC84I today
SeriesXC7272A-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals84
TechnologyCMOS
Feature12 DEDICATED INPUTS, 42 I/O
Package CodeWQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER, WINDOW Meter
Surface MountYES
Width29.21 mm
Length29.21 mm
Moisture Sensitivity Level1
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC7272-25WC84I-1164799507
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7272A-25WC84I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7272A-25WC84I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7272A, XC7272A-25WC84I Datasheet, Xilinx Distributor
XC7272A-25WC84I Details Description
Related parts for XC7272A-25WC84I
IC AMP AUDIO PWR 25W AB TO220-27 datasheet.pdf
CARD DGTL I/O 8/16 SNKNG SR9210 datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECPT 70POS VERT PCB datasheet.pdf
POWER STRIP 14" 15A 4OUT 15'CRD datasheet.pdf
MI 8DI-Z SUBD PLUG IN CONN datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf