Xilinx XC7272A-25WC84M
XC7272A-25WC84M picture photo
Mfg. Part Number
XC7272A-25WC84M
Brief Description
UV PLD, 40ns, 72-Cell, CMOS, CQCC84 IC
Datasheet Download
XC7272A-25WC84M.pdf
Availability of XC7272A-25WC84M
QUANTITY
XC7272A-25WC84M Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7272A-25WC84M
Internal Part NumberEIS-XC7272A-25WC84M
Delivery TimeIn stock, ship XC7272A-25WC84M today
SeriesXC7272A-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals84
TechnologyCMOS
Feature12 DEDICATED INPUTS, 42 I/O
Package CodeWQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER, WINDOW Meter
Surface MountYES
Width29.21 mm
Length29.21 mm
Moisture Sensitivity Level1
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7272A-25WC84M
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7272A-25WC84M
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7272A, XC7272A-25WC84M Datasheet, Xilinx Distributor
XC7272A-25WC84M Details Description
Related parts for XC7272A-25WC84M
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO204AC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 2" CIR datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC LSI NFC TAG RFID 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf