Xilinx XC7336-12
XC7336-12 picture photo
Mfg. Part Number
XC7336-12
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
36-Macrocell CMOS EPLD IC
Datasheet Download
XC7336-12.pdf
Availability of XC7336-12
QUANTITY
XC7336-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7336-12
Internal Part NumberEIS-XC7336-12
Delivery TimeIn stock, ship XC7336-12 today.
SeriesXC7336-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC7336-12
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7336-12
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC73, XC7336-12 Datasheet, Xilinx Distributor
XC7336-12 Details Description
Related parts for XC7336-12
SENSOR 100PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC CTRLR POWER DIST 12V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
HDM SMPR076F0100F G datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC AXIAL datasheet.pdf
100UF 35V 8X16 85C AXI datasheet.pdf