Xilinx XC7354-7PC68C
XC7354-7PC68C picture photo
Mfg. Part Number
XC7354-7PC68C
Brief Description
OT PLD, 16.5ns, 54-Cell, CMOS, PQCC68 IC
Datasheet Download
XC7354-7PC68C.pdf
Availability of XC7354-7PC68C
QUANTITY
XC7354-7PC68C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7354-7PC68C
Internal Part NumberEIS-XC7354-7PC68C
Delivery TimeIn stock, ship XC7354-7PC68C today
SeriesXC7354-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals68
TechnologyCMOS
Feature8 DEDICATED INPUTS, 42 I/O
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width24.2316 mm
Length24.2316 mm
Moisture Sensitivity Level1
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7354-7PC68C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7354-7PC68C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7354, XC7354-7PC68C Datasheet, Xilinx Distributor
XC7354-7PC68C Details Description
Related parts for XC7354-7PC68C
CONN HEADER 90POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
QUICKIE*II HEADER datasheet.pdf
IC LSR DRVR 622MBPS 3.63V 24TQFN datasheet.pdf
INDICATOR PANEL MOUNT 8MM YLW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN MEDICAL INLET 3A datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf