Xilinx XC7372-15PCG84I
XC7372-15PCG84I picture photo
Mfg. Part Number
XC7372-15PCG84I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC7372-15PCG84I Available
Datasheet Download
XC7372-15PCG84I.pdf
Availability of XC7372-15PCG84I
QUANTITY
XC7372-15PCG84I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7372-15PCG84I
Internal Part NumberEIS-XC7372-15PCG84I
Delivery TimeIn stock, ship XC7372-15PCG84IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC7372-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7372-15PCG84I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7372-15PCG84I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC7372-, XC7372-15PCG84I Datasheet, Xilinx Distributor
XC7372-15PCG84I Details Description
Related parts for XC7372-15PCG84I
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
FUSE 250V IEC 3.6X10 FA PT TR 2A datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
BOX II 4 ROW RECP ASSY 240 POS datasheet.pdf